Webinar
Reprezentatywne środowisko testowe IT bez danych wrażliwych
Obejrzyj nagranie webinaru, podczas którego nasz CEO, Dariusz Bagiński zaprezentował narzędzie Soflab G.A.L.L. dedykowane do anonimizacji danych wrażliwych na środowiskach nieprodukcyjnych (testowych, developerskich etc.) i produkcyjnych.
Soflab G.A.L.L. to rozwiązanie zapewniające:
 
  • bezpieczeństwo
  • relewantność statystyczną
  • spójność 
  • wartość biznesową danych.  
Masz pytania lub chcesz się upewnić w jakis posób narzędzie G.A.L.L. rozwiąże problemy w Twojej organizacji?
Napisz do Sebastiana, który jest ekspertem w tym zakresie i rozwieje wszelkie wątpliwości podczas bezpłatnej konsultacji.
Sebastian Nowicki, Ekspert ds. narzędzia G.A.L.L.
Zarządzanie danymi wrażliwymi jest krytycznym elementem strategii w organizacjach opartych na danych. Narzędzie Soflab G.A.L.L. jest wyposażone w funkcjonalności, które wspierają ten proces wyjątkowo skutecznie i kompleksowo. Dodatkowo umożliwia zgodne z regulacjami prawnymi korzystanie z chmury. Dzięki temu G.A.L.L. pozwala zewnętrznym narzędziom AI lub innym narzędziom do analiz porównawczych korzystać z bezpiecznych danych.
ŚREDNI KOSZT WYCIEKU DANYCH TO 4,35 MLN USD | 83% ORGANIZACJI MIAŁO WIĘCEJ NIŻ JEDEN DATA BREACH*
* Źródło: https://www.ibm.com/reports/data-breach
GIS, Austria
• Wyciek bazy danych austriackiej organizacji GIS (Gebühren Info Service GmbH), zbierającej opłaty abonamentowe za posiadanie telewizora lub radia, stworzonej do namierzania osób nie płacących abonamentu. 
Co było przyczyną wycieku? 
Prace w środowisku testowym były prowadzone przy wykorzystaniu danych produkcyjnych. W rezultacie baza zawierająca dane wrażliwe blisko 9 mln austriackich obywateli została pobrana i wystawiona na sprzedaż.
Podczas pracy na danych produkcyjnych w środowisku testowym może dojść do wycieku danych wrażliwych. Organizacje przetwarzające te dane mają prawny obowiązek zapewnić im pełne bezpieczeństwo. Platforma G.A.L.L. anonimizuje dane produkcyjne i tym samym nie opuszczają one środowiska produkcyjnego. Nawet jeśli nastąpi wyciek danych ze środowiska testowego, to nie będą to dane wrażliwe.
Wyciek danych osobowych pracowników Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury w trakcie testowego migrowania danych z systemu KSSiP na nową platformę. Podczas prowadzonych testów zostały pobrane i upublicznione pliki z danymi osobowymi pracowników. 
Dlaczego dane wyciekły? 
Bezpośrednią przyczyną był brak działań w celu zweryfikowania bezpieczeństwa środowiska przed rozpoczęciem działań migracyjnych. Należy dodać, że weryfikacja bezpieczeństwa to prawny obowiązek administratora, dlatego też KSSiP ukarano kwotą 100 000 zł.
KSSiP, Polska
Soflab G.A.L.L. to 15 lat naszego doświadczenia 
Narzędzie zostało zaprojektowane przez wyspecjalizowany zespół ekspertów Soflab. Bazuje na 15-letnim doświadczeniu oraz wiedzy zdobytej podczas realizacji projektów w zakresie testów oprogramowania oraz realizacji projektów Business Intelligence, dla klientów m.in. z sektora finansowego, telekomunikacyjnego, energetycznego oraz retail. Naszą ofertę tworzymy w oparciu o stałą obserwację potrzeb biznesowych, rozwój technologii i ewoluujące regulacje prawne.
Pomagamy organizacjom rozwijać się poprzez zapewnienie najwyższych standardów bezpiecznego zarządzania danymi w środowiskach testowych.
WDROŻENIE PLATFORMY W JEDNYM SPRINCIE
Wdrożenie platformy G.A.L.L. jest szybkie i intuicyjne niezależnie od rodzaju architektury IT – doświadczony zespół Soflab uruchamia narzędzie już w 5 dni! Rozwiązanie pozwala na obsługę baz danych różnych dostawców, zarówno relacyjne jak i hierarchiczne. Sprawny proces generowania dowolnej ilości wiarygodnych danych testowych dzięki G.A.L.L. poprawia efektywność procesów testowych, nie naruszając przy tym bezpieczeństwa danych rzeczywistych. Ponadto jesteśmy otwarci na indywidualne potrzeby naszych klientów i rozszerzamy funkcjonalności platformy, np. poprzez dodanie nowych algorytmów. Narzędzie automatyzuje procesy i odciąża testerów z powtarzalnych czynności, co przyczynia się do znacznych oszczędności finansowych.
Platforma G.A.L.L. adresuje kluczowe potrzeby w zakresie środowisk produkcyjnych, developerskich i testowych oraz danych testowych, zapewniając transparentność anonimizacji oraz kompletne wsparcie procesowe. Dodatkowo platforma dostarcza komplementarne korzyści:
DLA ŚRODOWISK TESTOWYCH
W ZAKRESIE DANYCH TESTOWYCH
• migracja środowisk testowych do chmury 
(test environment on demand)
• wdrożenie rekomendacji audytowych
• wytworzenie wysokiej jakości danych testowych
• zmniejszenie wolumetrii środowisk nieprodukcyjnych
• implementacja prawa do zapomnienia
• centralne zarządzanie danymi wrażliwymi
• generowanie dużych wolumenów danych (dane syntetyczne)
• Hurtownia Danych Testowych
DLA ŚRODOWISK PRODUKCYJNYCH
Soflab to lider Zapewnienia Jakości IT z ponad 270 specjalistami na rynku od 2008 roku.
Co nas wyróżnia?
- ponad 5000 zrealizowanych projektów w wielu krajach
- dogłębne doświadczenie w wielu sektorach: 
 bankowości, ubezpieczeniach i telekomunikacji, w tworzeniu oprogramowania
- zespół z ponad 400 certyfikatami
- ponad 50 zastosowanych narzędzi i technologii
- oryginalna metodologia Soflab TESt Approach
- bezpieczeństwo i ochrona danych potwierdzone certyfikatem ISO/IEC 27001:2013
/
Dariusz Bagiński, 
CEO Soflab Technology
Soflab Technology Sp. z o.o. Polityka prywatności